2012. március 1., csütörtök

Hajfestés házilag


A legtöbb nő ma már festi a haját, akár azért, mert nem szereti az eredeti, természetes árnyalatot, akár azért, mert elszaporodtak az ősz hajszálak, illetve csupán a változatosság kedvéért. Az ok tulajdonképpen mindegy, az azonban korántsem, hogy a színezés után milyen lesz az eredmény. A fodrásznál, a nagy színbakikat kivéve, azt kapod, amit kérsz, de otthon sem lehetetlen profin véghezvinni a feladatot.
Ha úgy döntesz, hogy magadnak fested a hajad, be kell tartanod néhány alapvető szabályt, és nem árt, ha fodrászoktól lesett trükköket is alkalmazol.

A megfelelő festés



Rengeteg színezőből, kimosható és tartós festékből válogathat a vállalkozó kedvű házi fodrász. Van, amelyik festékkel időleges eredményt érhetsz el, de a legtöbben mégis a valódi, tehát tartós eredményt hozó festéket választják. Hogy melyik számodra az ideális, azt a hajad dönti el, de jó, ha figyelembe veszed, hogy az összes festék, legyen benne olívaolaj, gojibogyó-darabka vagy gyümölcskivonat, erős kemikáliákat tartalmaz, melyek megbontják a hajszálak fehérjeszerkezetét, így egyik sem tekinthető természetesnek, a henna kivételével.
A különböző festékekre különbözőképpen reagálnak ahajszálak, ha vastagabbak, lehet, hogy ledobják a színezőt. Menstruáció idején például nem ajánlják a festést, mert kevésbé lesz tartós.
Ha megtaláltad a megfelelő márkát és azon belül is kedvenc festékedet, nem érdemes váltogatni, mert még egy gyártó különböző termékei is igencsak eltérhetnek egymástól.
A mindenhol olvasható allergiatesztet nem érdemes kihagyni, ha ugyanis nagy felületen érintkezik a bőrrel a festék, komoly veszélyben is lehet az egészséged. A színpróba sajnos kivitelezhetetlen, hiszen a felbontott festéket rögtön fel kell használni, nem lehet belőle csak egy kicsit. Ha azonban drasztikus változást tervezel, talán megéri a plusz doboz.

Ha megtaláltad a megfelelő árnyalatot, akkor mindig ellenőrizd, hogy a dobozon és a tubuson lévő szám megegyezik-e, csomagoltak-e kesztyűt a festék mellé. Ha hosszú vagy dús a hajad, inkább vegyél két doboz festéket.

Mire lesz szükséged?

Több módon is felviheted a festéket, de, ha a profik módszerét követed, akkor legyenek a kezed ügyében az alábbiak.
  • Hajfesték
  • Gumi- vagy műanyagkesztyű
  • Nagy fogú elválasztó fésű
  • Tál a festéknek
  • Hajfestőecset
  • Fülpiszkáló és vattakorong
  • Régi ruha

Így vidd fel!

Ha először fested a hajad, vagy új árnyalatot próbálsz ki, akkor válaszd az ecsetes felvitelt. Keverd össze a flakonban az összetevőket, majd öntsd ki egy kerámiatálba. Csinálj választékot úgy, hogy túlviszed a fejtetőn, majd ecsettel a hajszálakkal párhuzamosan vidd fel a festéket, ameddig csak tudod. Így folytasd az egyik, majd a másik oldalon.


Ha van segítséged, akkor érdemes megkérni a hátsó front befestésére. Ha nincs, akkor egy fapadosnak tűnő, de remek módszert ajánlunk.Ha ezzel készen vagy, akkor az ecsettel vagy az előbbi módszerrel a hajvégeket is fesd be, majd várd meg a hatóidőt, szigorúan betartva a dobozon jelöltet. Ha letelt, habosítsd fel kis meleg vízzel, majd mosd le, amíg tiszta nem lesz a víz. Ezután jöhet a színápoló balzsam, majd ismét az öblítés.És ekkor jön jól a két doboz festék. Kesztyűs kézzel vegyél egy kicsit az ujjaid végére, és masszírozd a hajtövekhez előrehajtott fejjel.
Ha csak a hajtöveket kell befesteni, illetve felfrissíteni a színt, akkor a flakonból is felviheted közvetlenül az ujjakkal eldolgozva.

Amit ne tegyél!

  • Az otthoni szőkítés és melír nem jó ötlet, ezeket inkább bízd fodrászra.
  • A hatóidőt ne lépd túl, mert a festék nem csupán a hajat károsíthatja, hanem a fejbőrt is, így mérgező anyagok juthatnak a szervezetbe.
  • Ha babát vársz, vagy szoptatsz, mondj le a hajszínezésről. Jó alternatíva lehet a macerás, de természetes hennafestés.

Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése